Novinky, aktuality

Aktuální informace z dění a činnosti klubu. Najdete zde starší zápisky z akcí a probíhající benefity pro členy klubu, technické podrobnosti a návody jak hlásit události ze vzduchu a řadu dalších zajímavostí. Stojí to za to přečíst si a projít články, budete tak v obraze......

Co plánujete vy v roce 2015 ?

Co plánujete vy v roce 2015 ?

Věříme, že se dobré jméno sportovních pilotů v Klubu Nebeských andělů opět letos rozšíří o další členy.

Konec sezóny / Začátek další spolupráce...

Konec sezóny / Začátek další spolupráce...

Zdravíme všechny piloty "Nebeské Anděle". Při změně času se rychleji blíží večerní přítmí a tím i doba pro létání.

5. výroční slet Klubu Nebeských Andělů byl vyjímečný

5. výroční slet Klubu Nebeských Andělů byl vyjímečný

V sobotu 23. srpna 2014 se konal již pátý slet Klubu Nebeských Andělů. Po druhé se konal na letišti v Jihlavě.

BOHEMKA 2014 krásný den

BOHEMKA 2014 krásný den

Téměř již tradiční setkání pilotů SLZ, členů klubu Nebeských Andělů se tentokrát udál přímo v Mladé Boleslavi.

 Požáry hrozí .... je léto

Požáry hrozí .... je léto

Z pohledu pilota ve vzduchu je daleko vidět jakýkoliv kouř. Žádáme Vás tak o spolupráci při monitoringu vznikajících požárů. Včasným zavoláním na naši bezplatnou linku 800 1220 12 , kam již voláte své pozorování dopravní situace, můžeme váš poznatek okamžitě ověřit našimi partnery a předat hasičům.

 Duben měsíc změn...

Duben měsíc změn...

Od ledna jsme zaslali dalším téměř padesáti novým členům klubové karty, trička a čepice. Spolu s tím jsme rozeslali poukazy, aktivační vouchery na elektronickou „Databázi letišť“ pro Apple zařízení, tablety a telefony..

Jsme na příjmu a co vy?

Jsme na příjmu a co vy?

Již při loňském představení radiotelefonické sítě Klubu Nebeských Andělů na IV. Sletu v Jihlavě jsme žádali všechny přítomné o zkoušku spojení. Díky dobrému počasí po celou zimu jsme mohli provést desítky testů spojení s aktivními piloty. Máme tak první zkušenosti s dosahem a stále doplňujeme mapku pokrytí. Testy probíhaly převážně na Pražské frekvenci 131,400. I proto, že tento vysílač pokrývá podle papírových předpokladů více než třetinu území. Pro připomenutí a ULOŽENÍ frekvencí do předvoleb: DOPRAVA PRAHA 131,400 DOPRAVA BRNO 131,975 DOPRAVA OSTRAVA 131,900

Cestování s Moravou L200

Cestování s Moravou L200

V červnu a v červenci navštívil pan Bold s legendární Moravou L200 několik letišť po celém území republiky. Důvodem nebylo jenom "provětrání křídel" ale zejména předávání myšlenky Klubu nebeských andělů na další letiště. Ne všude o projektu věděli a tak se řada dalších pilotů dozvěděla o založení a činnosti klubu přímo na místě. I když jsme rozeslali na všechna letiště dopisy a letáky o klubu, ne všude se piloti sejdou více než jednou do roka. A tak se při přeletech Petr Bold domlouval přímo s piloty.

IV Slet Nebeských Andělů / LAA ČR SOBĚ se povedl

IV Slet Nebeských Andělů / LAA ČR SOBĚ se povedl

V sobotu 21. září se nad Jihlavským letištěm nebe zavřelo. Přes to se z celé republiky slétlo a přijelo mnoho sportovních pilotů a přátel létání. Po deváté hodině přiletělo první letadlo Morava L200 s P. Boldem a T. Mejstříkem. Toto letadlo bylo v roce 2008 na Severním pólu a tak nízká oblačnost na cestě z Prahy nebyla problémem a na mokré trávě v poklidu přistáli.

IV Slet nebeských Andělů

IV Slet nebeských Andělů

Čtvrtý ročník sletu Klubu Nebeských andělů se uskuteční 21. září 2013 na letišti v Jihlavě, tentokrát poprvé společně i s druhým sletem členů Letecké amatérské asociace ČR pod názvem „LAA ČR SOBĚ“.