Setkání, termíny

Zde se vždy dozvíte informace z připravovaných akcí. Po proběhnutí akce sem dáváme článek s fotoreportem.

Zážitek z Jihlavy 2015, 6. slet KNA a 4. slet LAA sobě

Šestý slet klubu Nebeských andělů se mimořádně vydařil. Organizátoři z LAA ČR i z GLOBAL ASSISTANCE se i díky počasí, které opravdu vyšlo na celém území republiky nezastavili celý den. Více než 220 letadel (odhadem) a více než 550 účastníků (podle vyjedené kuchyně) se v sobotu ukázalo na letišti AK Jihlava – Henčov.

Na Bohemku na křídlech 2015

V neděli 12. července se na letišti Aeroklubu Mladá Boleslav nebývale zvýšil provoz. Důvodem byl již tradiční slet Nebeských Andělů „Na Bohemku na křídlech“. Přes dvacet pět letadel z celé republiky se na stojánce před muzeem Metoděje Vlacha nevešlo do tří řad. A aby nebyl ochromen provoz na letišti museli jsme některé stroje přesunout od výjezdu ze zadních hangárů vedle muzea. Spolupráce s vedením aeroklubu a nedělním řídícím provozu byla příjemná a profesionální. Dopolední přílety a pozdně odpolední opozdilce obsluha letiště vyprovodila s úsměvem a přáním šťastného letu.

Samolepky frekvencí nejen do kabiny

Samolepky si tak můžete vylepit přímo do kabiny letadla, nebo na nákoleník na desky. To abyste nemuseli hledat v paměti „jak se to vlastně s tou centrálou GA spojím?"

Co plánujete vy v roce 2015 ?

Věříme, že se dobré jméno sportovních pilotů v Klubu Nebeských andělů opět letos rozšíří o další členy.

Konec sezóny / Začátek další spolupráce...

Zdravíme všechny piloty "Nebeské Anděle". Při změně času se rychleji blíží večerní přítmí a tím i doba pro létání.

5. výroční slet Klubu Nebeských Andělů byl vyjímečný

V sobotu 23. srpna 2014 se konal již pátý slet Klubu Nebeských Andělů. Po druhé se konal na letišti v Jihlavě.

BOHEMKA 2014 krásný den

Téměř již tradiční setkání pilotů SLZ, členů klubu Nebeských Andělů se tentokrát udál přímo v Mladé Boleslavi.

Požáry hrozí .... je léto

Z pohledu pilota ve vzduchu je daleko vidět jakýkoliv kouř. Žádáme Vás tak o spolupráci při monitoringu vznikajících požárů. Včasným zavoláním na naši bezplatnou linku 800 1220 12 , kam již voláte své pozorování dopravní situace, můžeme váš poznatek okamžitě ověřit našimi partnery a předat hasičům.

Duben měsíc změn...

Od ledna jsme zaslali dalším téměř padesáti novým členům klubové karty, trička a čepice. Spolu s tím jsme rozeslali poukazy, aktivační vouchery na elektronickou „Databázi letišť“ pro Apple zařízení, tablety a telefony..

Jsme na příjmu a co vy?

Již při loňském představení radiotelefonické sítě Klubu Nebeských Andělů na IV. Sletu v Jihlavě jsme žádali všechny přítomné o zkoušku spojení. Díky dobrému počasí po celou zimu jsme mohli provést desítky testů spojení s aktivními piloty. Máme tak první zkušenosti s dosahem a stále doplňujeme mapku pokrytí. Testy probíhaly převážně na Pražské frekvenci 131,400. I proto, že tento vysílač pokrývá podle papírových předpokladů více než třetinu území. Pro připomenutí a ULOŽENÍ frekvencí do předvoleb: DOPRAVA PRAHA 131,400 DOPRAVA BRNO 131,975 DOPRAVA OSTRAVA 131,900