Setkání, termíny

Zde se vždy dozvíte informace z připravovaných akcí. Po proběhnutí akce sem dáváme článek s fotoreportem.

Cestování s Moravou L200

V červnu a v červenci navštívil pan Bold s legendární Moravou L200 několik letišť po celém území republiky. Důvodem nebylo jenom "provětrání křídel" ale zejména předávání myšlenky Klubu nebeských andělů na další letiště. Ne všude o projektu věděli a tak se řada dalších pilotů dozvěděla o založení a činnosti klubu přímo na místě. I když jsme rozeslali na všechna letiště dopisy a letáky o klubu, ne všude se piloti sejdou více než jednou do roka. A tak se při přeletech Petr Bold domlouval přímo s piloty.

IV Slet Nebeských Andělů / LAA ČR SOBĚ se povedl

V sobotu 21. září se nad Jihlavským letištěm nebe zavřelo. Přes to se z celé republiky slétlo a přijelo mnoho sportovních pilotů a přátel létání. Po deváté hodině přiletělo první letadlo Morava L200 s P. Boldem a T. Mejstříkem. Toto letadlo bylo v roce 2008 na Severním pólu a tak nízká oblačnost na cestě z Prahy nebyla problémem a na mokré trávě v poklidu přistáli.

IV Slet nebeských Andělů

Čtvrtý ročník sletu Klubu Nebeských andělů se uskuteční 21. září 2013 na letišti v Jihlavě, tentokrát poprvé společně i s druhým sletem členů Letecké amatérské asociace ČR pod názvem „LAA ČR SOBĚ“.

Požáry očima nebeských Andělů

...požár nahlásili i s číslem na mobil pilota, který se po té domlouval přímo s osádkou vozu. Naváděl je přímo po stezkách v lese na místo požáru. Stala se i příhoda, kdy pilot z letadla vyhledal nejbližší vodní zdroj a pomohl tak aktivně hasičům při vlastním hasebním zákroku...

Akce Na Bohemku na křídlech 2013 se vydařila

V sobotu 13. července 2013 se na GLOBAL ASSISTANCE RACING ARÉNĚ SOSNOVÁ u České Lípy konal plánovaný slet Nebeských Andělů. Všichni se této akci mohli dozvědět z emailů a článků v PILOTOVI a samozřejmě u nás na webu Klubu Nebeských Andělů. Pro úplnost jsem stačil přehodit datum z června na červenec. Čas příletů byl nastaven na odpolední 15,30 hodiny, přes to se stalo že přiletěl anděl již po 10,00 hodině a když zjistil že akce opravdu začíná až podvečer přeletěl a vrátil se odpoledne.

Vyhlášení Fotosoutěže „Záplavy 2013“ očima Klubu NA

Nebudeme zvýrazňovat, které fotografie nás zaujaly a který pilot nejlépe postihl zobrazení velké vody z kabiny letadla. Vyhodnoceni jsou všichni, co se zapojili do této řekněme práce navíc.. Jejich fotografie zůstávají připomínkou na záplavy 2013. Všem třem Výhercům blahopřejeme a v sobotu na Sosnové budou předány všechny tři navigace.

Předání navigací výhercům Fotosoutěže / Sosnová

Nevíme, zda jste již nachystali kamarády, rodinu na připravovaný slet Andělů „na Bohemku na Křídlech 2013“ dne 13.července 2013 v odpoledních hodinách. Každopádně právě na této akci budou všem třem výhercům předány kompletní navigace Garmin Nuvi 2455 Europe Lifetime, spolu s kódy na registraci doživotního stahování a aktualizace map a kódem pro stažení a doplnění map podle výběru včetně TOPO CZECH 50.

Záplavy 2013

V tuto dobu, kdy všichni obyvatelé České Republiky mají nepříjemné zkušenosti se záplavami a povodněmi , se na Vás obracíme s prosbou o dokumentaci zaplavených území. Pokud to umožňují technické podmínky Vašich domovských letišť a máte možnost vzlétnout, žádáme Vás o fotodokumentaci zaplavených území.

Počasí se zbláznilo, nelétá se :-(

Tak jsem již minulý týden chtěl popřát všem pilotům krásné dny a spousty krásných zážitků z létání v nové sezoně.

Navigace pro Nebeské Anděle

Výherci fotosoutěže „Záplavy 2013“ dostanou navigaci Garmin Nuvi 2455 Europe Lifetime GPS navigace Garmin Nuvi 2455 Lifetime nabízí doživotní aktualizaci map Evropy. Po registraci máte navíc možnost nahrát si do přístroje také mapy Topo Czech a Atlas Czech, které, mimo kompletní silniční a uliční mapy České Republiky, obsahují i turistické trasy, cyklotrasy, a dokonce i polní a lesní cesty. Navigace je vybavená 4,3“ dotykovým displejem s volitelnou orientací na výšku nebo na šířku.