Galerie

Zde jsou vystaveny fotogalerie z akcí pořádaných Klubem nebeských andělů a další neuspořádané fotografie aktivních členů klubu. I vy máte možnost zaslat své fotografie, které mohou být zařazeny na tento web. Jsme rádi, pokud se Vám na akcích libilo a můžete pro ostatní popsat své dojmy, ale i nápady na vylepšení. Využijte formulář, který naleznete níže na této stránce.

10.Slet klubu se vydařil, nejen díky počasí

10.Slet klubu se vydařil, nejen díky počasí

V sobotu 24.8.2019 se na letišti AK Jihlava Henčov slétla celá republika. Kdo nepřiletěl, přijel. Počasí po celý den, na rozdíl od loňského roku, přálo všem a přímo vyzývalo k prolétnutí. Po zahájení 10.sletu KNA a 8. Sletu LAA ČR, prezidentem Alešem Trtilem společně s Jiřím Machovcem za Klub, byl celý výroční slet zahájen krátce po desáté hodině.

First Aid 2019 první pomoc / první dvě školení

First Aid 2019 první pomoc / první dvě školení

Po oba březnové termíny jsme dopředu „projednali se sv. Petrem“ počasí a on ho zajistil opravdu na jedničku. Sluníčko po celý den a i když to bylo po ránu ještě na bundu po obědě, kdy jsme prakticky nacvičovali na dvou pracovištích postupy a kroky záchrany, bylo opravdu krásně. Lektoři podali po oba termíny vynikající výkon a ani jim nevadilo, že jsme letos přistoupili na nahrávání videa z celého dne kursu. Kameraman měl sice ztížené podmínky, jelikož byli lektoři více než akční, ale přes to si myslíme, že se řada pilotů ráda podívá na jednotlivé části přednášky i praktického nácviku.

IX. Slet KNA a VII. Slet LAA ČR sobě_2018

IX. Slet KNA a VII. Slet LAA ČR sobě_2018

I přes nepřízeň počasí se v Jihlavě na letišti za celý den slétlo vice než 250 sportovních pilotů. Spolu s „doprovodem“ se tento den zastavilo zhruba 320 lidí. Tedy sečteno podle vydaných obědů. Ranní obloha a předpověď počasí nebyla příznivá. Přes to přiletělo (do posunutého zahájení) více než 100 letadel s posádkou.

Rallye Bohemia 2018 s Klubem nebeských andělů

Rallye Bohemia 2018 s Klubem nebeských andělů

Dvě rychlostní zkoušky tohoto ročníku Rallye Bohemia se opět po delší době konaly na Sosnové. Tedy přesně na GLOBAL ASSISTANCE Racing Aréně Česká Lípa. V sobotu 30.6.2018 se v odpoledních hodinách ( od 15,00 do 20,30 hodiny) na letišti Aeroklubu Česká Lípa opravdu nenudili. Během prvních dvou hodin přistálo více než patnáct letadel a jeden vrtulník. I když ten přiletěl z Chomutova na poslední chvíli a v době startu historických vozidel. Na místo na tribuně se ale pilot a posádka dostali v pohodě

First Aid v Brně byl výjimečný

First Aid v Brně byl výjimečný

Třetí kurs v pořadí byl zcela určitě výjimečný. Počet přítomných pilotů přesáhl 20, krásné prostředí nově dovybavené klubovny Aeroklubu Brno Slatiňany, letní počasí od rána a samí příjemní lidé s moravskou náturou a pohostinností. To všechno na letišti aeroklubu za branou Schengenského prostoru v sobotu 14.4.2018 vytvořilo úžasné podmínky pro celodenní školení první pomoci projektu First Aid.

Druhý v pořadí, ale první v počtu účastníků FA

Druhý v pořadí, ale první v počtu účastníků FA

Druhý v pořadí, ale první v počtu účastníků To byl pražský kurs první pomoci projektu First Aid tuto sobotu 7.4.2018. Již krátce po deváté, pro mnohé v brzkých ranních hodinách, se začali sjíždět sportovní piloti z Čech do GLOBAL ASSISTANCE. V přízemí sídla společnosti v Chabrech, na Praze 8 již byl organizační tým, který připravil horkou kávu a další nutné záležitosti. Mezitím školitelé, profesní záchranáři, si společně „ladili podobu“ a časovou osu školení.

Na Bohemku na křídlech 2016

Akce probíhala přímo u letiště AK Mladá Bleslav. Přímo z letadal tak piloti došli k tribuně, která byla na vzdáleném konci přistávací plochy. Přimo proti tribuně byla i velkoplošná obrazovaka, na které bylo možno sledovat závodní auta po projetí úsekem podél tribuny do zatáček za tímto úsekem. Po celý den bylo na co se dívat a o čem hovořit.

Letecké muzeum M Vlacha

V leteckém muzeu Metoděje Vlacha bylo k vidění spousty letadel rozdílného věku, ale v perfektním stavu. některá byla vzhledem k původní velikosti v rozumném měřítku. Vidět tuto technickou genezi a porovnat si to s letadly na ploše a s tím co každý pilot zná a obdivuje bylo poučné pro všechny věkové skupiny.

Autodrom Sosnová

Na Autodromu sosnová Global Assistance racing aréně jsme se sešli, abychom porovnali jak se létá v letadle a jak v rychlém autě. Bylo na co se dívat i proto že právě na tomto autodromu je k dispozici a závodí se nejenom na pevném asfaltu, ale i na šotolině, která je v zadní části okruhu. Vozidla všech skupin včetně historiků ukazovala jak se dá zvládnout i více koní pod kapotou a bez křídel pěkně na zemi.


Formulář pro Vaše názory / zaslání fotografií

Zde napište svůj vzkaz
Soubor
Zde vložte Vaše fotografie v rozlišení pro webovou prezentaci. Maximálně však 3264 x 2448 x 24, ve formátu .jpeg, nebo .png
Soubor

Osobní údaje, které obsahuje Vámi vyplněný formulář, budou zpracovávány v souladu s pravidly pro ochranu osobních údajů GLOBAL ASSISTANCE, a.s. Podrobnosti naleznete GDPR