3. slet Klubu Nebeských Andělů LKLT

Tak se nám všem přiblížil termín v pořadí již třetího sletu nebeských Andělů. V sobotu 15.září si dejte do plánu výlet do Prahy na letiště Letňany (LKLT), kde se bude akce již tradičně konat.

Průběh akce je obdobný jako předešlé roky, tedy několik málo informací o činnosti klubu a spíše odpočinkové a poznávací dopoledne. Díky tomu, že se na letišti koná více akcí dohromady, bude se i na co dívat a poznávat nové kamarády. Letiště bude plné letadel všech typů a z celé republiky i díky tomu, že se na letišti sejdou piloti napříč LAA ČR, která tento den pořádá svůj slet. Chystané přednášky v odpoledních hodinách budou pro mnohé z vás dobrým zdrojem informací. Domluvený trenažér v Letově zase umožní řadě z vás poznání letu za nepříznivých podmínek bez rizika poškození letadla. Vystavené historické letouny ukáží minulost a krásu práce našich dědů. A samozřejmě bude k vidění i umění Martina Šonky, pilota světové série Red Bull Air Race, člena reprezentace České republiky v letecké akrobacii kategorie unlimited, předvedení akrobatické skupiny Letky Nebeských Andělů na Moravách L200 a počítáme i s přeletem bojových letounů JAS-39 Gripen. Mimo tyto chystané akrobacie budou k vidění i ukázky motorových padáků mezi pylony a přistání padákem z navijáku na přesnost. Historická letadla budou na zemi ale i ve vzduchu, stejně jako vírníky a vrtulník. Nejen pro veřejnost budou v kempech na letišti ukázky uniforem a lidé v dobovém oblečení. To vše je připraveno pro návštěvníky 3. Dne Letiště Letňany, který je již třetím rokem stejně jako 3.slet Nebeských Andělů. I díky tomu jsou tento den na LKLT přistávací a parkovací poplatky pro všechny piloty zdarma.

A ještě jedna důležitá akce bude na letišti k vidění. Global Assistance již pátým rokem spolupracuje s Českým Rozhlasem REGINA na pořadu „Bezstarostná jízda 92,6 FM“, takže slavíme páté výročí právě v září. Pro Prahu a střední Čechy připravujeme dopravní informace, kam padají i vaše telefonáty a REGINA při ranní a odpolední špičce vysílá okamžité dopravní informace a monitoruje dopravní situaci a tím pomáhá tisícům řidičů. Je to jediný pořad v republice, který se primárně věnuje dopravě a my jsme u toho spolu s vámi. Ve stanu REGINY bude možné vidět vysílací pracoviště a případně si bude možné vyzkoušet živé moderování na mikrofon a nahrávku vaší řeči si bude možno poslat domů na email.

Samozřejmě bude přístupné Letecké muzeum a pro zájemce bude domluveno golfové hřiště pod věží. Po celý den bude ve stanu Global Assistance zajištěno občerstvení a zázemí pro vaše setkání a osobní poznávání pilotů z celé republiky. Pro členy Klubu Nebeských Andělů bude opět připraven pamětní list a nějaká ta drobnost do letadla.. Pro ostatní piloty bude možnost informovat se a zjistit co to vlastně je Nebeský Anděl a případně i vyplnit přímo na místě přihlášku a stát se tak platným členem klubu.

Těšíme se, že vás přiletí, přijede a dorazí opět o něco více než předešlá setkání a že počasí, které máme objednané vydrží po celý den...