Akce Na Bohemku na křídlech 2013 se vydařila

V sobotu 13. července 2013 se na GLOBAL ASSISTANCE RACING ARÉNĚ SOSNOVÁ u České Lípy konal plánovaný slet Nebeských Andělů. Všichni se této akci mohli dozvědět z emailů a článků v PILOTOVI a samozřejmě u nás na webu Klubu Nebeských Andělů. Pro úplnost jsem stačil přehodit datum z června na červenec. Čas příletů byl nastaven na odpolední 15,30 hodiny, přes to se stalo že přiletěl anděl již po 10,00 hodině a když zjistil že akce opravdu začíná až podvečer přeletěl a vrátil se odpoledne. Další to zkoušel ve 14,00 hodin, kdy rovněž po přistání zjistil, že celá akce proběhne později vrátil se a opakoval své přistání v ten správný čas. Možná si zkoušeli přistání na dráze letiště Česká Lípa LKCE kde ale po celý den probíhal čilý provoz letiště.
Počasí a podmínky pro létání byly opravdu celý den vynikající a tak postupně kolem 16,00 hodiny se přiblížilo a přistálo více než deset letadel členů klubu. Další příchozí byli z řad motoristů, kdy přeci jenom na padáku (motorovém) z Plzně není tak příjemné přeletět. CELKEM bylo na akci k padesáti pilotů včetně posádek (rodinných příslušníků).
Převoz z letiště byl zajištěn, jenom bylo smutné, že si řada pilotů nepřečetla doporučení z propozic a telefonní číslo na zajištění odvozu z letiště si nezapsali do mobilu. Museli tedy počkat, až se vozidlo přijelo na letiště otočit pro nahlášené piloty. Přes to byli všichni do začátku startu závodů na místě na autodromu a ještě měli čas na odpolední občerstvení z velkého výběru jídla ve VIP stanu.
Chvilku před 18,00 hodinou předal Petr Bold výhercům fotosoutěže dary (navigace 5" GARMIN) a poděkoval všem pilotům za jejich přístup a práci pro Klub NA a jejich zpravodajství ze vzduchu. Všichni tři ocenění byli z navigace potěšeni a věříme, že se řada členů rozroste i díky tomu jak se piloti v klubu budou snažit zapojit do chystaných akcí.
Přesně v 18,00 hodin začal na autodromu program paralelních jízd všech závodníků Rally Bohemia. Předváděné kousky za volantem rychlých aut byly na mnohdy na hranici fyzikálních zákonů a opravdu bylo na co se dívat. Výborné bylo i zápolení historických vozidel, kde byl vidět v akci i Trabant, ŠKODA 130 RS, OPEL a další perly z minulosti. Tyto vozy pak byly seřazeny na parkovišti u východu, kde budily pro mnohé z nás vzpomínky na závodění v dávno minulých dobách..

Moooc hezké a příjemné odpoledne pro všechny. Na tom se všichni přítomní shodli když jsme je odváželi zpšt na letiště a oni odlétali domů.... V Galerii jsou fotografie z akce a stále můžete posílat své fotografie z letadel a pokud se Vám podaří i s tématikou dopravních kolon a problémů na silnici. Případně požáry a akce, při kterých jste se naskytli a které se podařilo nafotit. Sledujte tyto webové stránky, chystáme spuštění vysílaček v leteckém pásmu a budeme tak v brzké době komunikovat napřímo a potřebujeme zaměřit dosah jednotlivých vysílačů a bez vaší spolupráce se to tak rychle nepodaří. Vše podstatné se dozvíte jakmile to podmínky dovolí...