Bohemka 2017 byla krásná

Slet na Bohemku na křídlech 2017 se vydařil

První okamžiky ráno po příjezdu na letiště v Mladé Boleslavi nebyly hezké na pohled. Drobný déšť a nízké mraky do 200m nebyly vhodné pro lety většiny létacích strojů členů Klubu nebeských andělů. Souvislá oblačnost neukazovala na zlepšení, zkrátka sluníčko nikde. Instalovali jsme tedy stoleček a deštník do místa setkání a připravili se na nízkou návštěvu přihlášených sportovních pilotů. Spíše jsme očekávali, že přijedou na čtyřech kolech. Po deváté hodině však první telefon z letiště. Přistálo letadlo ze Strakonic. Prý to bylo v pohodě. Převezli jsme pilota do parku pod hotelem Romantika a pak jsme se už nezastavili. Piloti z Podhořan raději zavolali a během půl hodiny postupně přistála letka právě z tohoto domovského letiště.

Kolem desáté se na letišti opravdu objevila postupně další letadla a počasí se umoudřilo. Mezi mraky, které se zvedly na 400 m a dohlednost stoupla na několik kilometrů se ukazovalo i sluníčko. Do dvanácti hodin tak na letišti přistálo v pohodě všech 18 strojů. Jako předloni se postavila všechna letadla přímo naproti muzeu Metoděje Vlacha a tak pro všechny návštěvníky byla podívaná na různé druhy a typy.

V místě konání rychlostní zkoušky Staroměstská se tak více než 50 pilotů a posádky letadel celý den do čtyř mělo na co dívat. Opět zaujali zejména historická auta a bylo na co se dívat. Každý z pilotů obdržel VIP kartu, se kterou se nemuseli obávat zajít k občerstvení a bylo toho opravdu dost pro všechny. Místo a tribuna bylo společné s hosty Škoda Auto. Jenom káva chyběla všem. S tím se budeme muset do dalšího ročníku nějak popasovat. Odjezdy zpět na letiště jsme zajistili v pohodě v průběhu celého odpoledne. Stejně většina Nebeských andělů zašla do kavárny muzea a do expozice, kde je rok od roku více krásných exponátů a podívaná pro všechny příznivce leteckého sportu.

Tým pořadatelů odjížděl po čtvrté odpoledne a na letišti ještě byly stroje a piloti, kterým se v krásném odpoledním sluníčku nechtělo až tak domů. Podle ohlasů to byl opravdu podařený výlet a tak se všichni těšíme na příští rok.

Jinak se uvidíme určitě na Jihlavě po prázdninách, kam se těšíme a přejeme všem bezpečná přistání po celou sezonu a krásné zážitky z létání