DATABÁZE LETIŠŤ 2017-2018

Zima už se vzdala (no konečně), létání se začíná díky počasí dařit a na obloze už jsou tak k vidění desítky SLZ. Dny se prodloužili i díky změně času na letní a letištní plochy oschly a ztvrdly. Tedy už nic nebrání příjemnému létání a „vymetení pavouků“ z výfuků.

V těchto dnech rozesíláme poštou bezplatné vouchery na aktivaci placené verze Databáze letišť pro Apple zařízení. Global Assistance tak i letos uhradí všechny aktivované poukazy této užitečné aplikace pro „jablečná“ zařízení, tedy iPady a iPhony s iOs 7.x a vyšší. Bohužel stále není aplikace pro chytré tablety s Androidem.
Upozorňujeme na postupnou instalaci jednotlivých instalačních balíčků aplikace. Postup je popsán v nápovědě, nebo přímo na AppStore v popisu aplikace.

Díky leteckým mapám, ale i podrobné pozemní či satelitní mapě, se při přeletu neztratíte a při zobrazení jednotlivých chráněných prostorů v ČR si můžete trasu naplánovat v klidu doma. A pokud si pustíte i meteo radarové služby, vyhnete se mrakům a bouřkám v přímém přenosu, tedy i během letu. Údaje jsou doplněny o téměř všechny plochy vhodné k přistání, takže na všechna letiště bez velkého shánění dostanete plánek drah i s kontakty a službami (AIP) v podokně aplikace. Data jsou několikrát během sezony doplňována a aktualizována a k procvičení angličtiny je možné si stáhnout i tuto jazykovou mutaci.

Pokud se do vaší poštovní schránky dopis nedostal, není nic ztraceno. Napište email organizátorům Klubu nebeských andělů s vaší přesnou poštovní adresou. Tu si k vašemu jménu doplníme a voucher a kódem k aktivaci vám příště zašleme. Ta aktuální a správná poštovní adresa je důležitá pro vás a slouží zejména pro přímou komunikaci a zasílání samolepek, triček a dalších klubových věcí, které se do „e-mailu nevejdou“.

Upozorňujeme na přechod na rozestup ladění 8,33kHz. Letos nás to všechny zasáhne, jelikož právě v těchto dnech jsou naše frekvence KLUBU NEBESKÝCH ANDĚLŮ harmonizovány v komisi EU a do léta dostaneme upravené frekvence a přeladíme. Samozřejmě že budete včas informováni.

Řada letišť a prostor již má dávno tuto úpravu a ostatní během roku mohou přecházet. Proto před vlastním letem je dobré se po telefonu informovat, na jaké frekvenci pracuje AFIS, nebo RADIO daného letiště, případně jaké jsou platné novinky této sezóny. A právě aplikace DATABÁZE LETIŠŤ obsahuje již nové platné frekvence v módu 8,33kHz.

Přejeme všem každé přistání dobré a krásné lety po celou sezonu 2017