DATABÁZE LETIŠŤ 2022 - 23 NOVINKY

DATABÁZE LETIŠŤ 2022 - 23 JE U VÁS...

Zima už se vzdala (no konečně), létat se díky počasí a ústupu bacilu už může naplno a na obloze už jsou tak k vidění desítky SLZ. Dny se prodloužili i díky změně času na letní a letištní plochy oschly a ztvrdly. Tedy už nic nebrání příjemnému létání a „vymetení pavouků“ z výfuků.

V těchto dnech jsme rozeslali e-mailem bezplatné vouchery na aktivaci placené verze „DATABÁZE LETIŠŤ“ nejenom pro Apple zařízení. Ano je to správně. Patrikovi Sainerovi se povedlo v době covidové dokončit aplikaci i pro Android.

Global Assistance a.s. tak i letos uhradí všechny aktivované poukazy této užitečné aplikace pro „jablečná“ zařízení, tedy iPady a iPhony s iOS 12.x a vyšší. Upozorňujeme na pozměněnou instalaci. JE ZAPOTŘEBÍ SMAZAT PŮVODNÍ APLIKACI ZE ZAŘÍZENÍ.

Postup je popsán v nápovědě v e-mailu, nebo přímo na AppStore v popisu aplikace.
Díky dlouholetému vývoji se podařilo celou „DATABÁZI LETIŠŤ“ zeštíhlet a v průběhu platnosti licence budou novinky pro instalaci v řádu několika megabajtů. Aplikace je celá přepracovaná a celkově lépe se s ní zachází. Poznáte sami 

Díky leteckým mapám, ale i podrobné pozemní či satelitní mapě, se při přeletu neztratíte a při zobrazení jednotlivých chráněných prostorů v ČR si můžete trasu naplánovat v klidu doma. A pokud si pustíte i meteo radarové služby, vyhnete se mrakům a bouřkám online (v přímém přenosu), tedy i během letu. Údaje jsou doplněny o téměř všechny plochy vhodné k přistání, takže na všechna letiště bez velkého shánění dostanete plánek drah i s kontakty a službami (AIP) v podokně aplikace. Data jsou několikrát během sezony doplňována a aktualizována a k procvičení angličtiny je možné si stáhnout i tuto jazykovou mutaci.

Pokud se do vaší e-mailové schránky voucher nedostal, není nic ztraceno. Napište email organizátorům Klubu nebeských andělů s vaší platnou e-mailovou adresou. Tu si k vašemu jménu doplníme a voucher a kódem k aktivaci vám příště dojde.

Vždy před vlastním letem je dobré se po telefonu informovat, na jaké frekvenci pracuje AFIS, nebo INFO daného letiště, případně jaké jsou platné novinky této sezóny. A právě aplikace DATABÁZE LETIŠŤ obsahuje již nové platné frekvence v módu 8,33kHz.

Přejeme všem každé přistání dobré a krásné lety po celou sezonu bez roušek