Dvanáctý slet nebyl TUCTOVÝ

Dvanáctý slet Klubu nebeských andělů opravdu nebyl tuctový

Již dvanáct let se piloti, členové Klubu nebeských andělů scházejí, slétají z celé země na pravidelném podzimním sletu. První tři ročníky byly na LKLT v Letňanech. V Jihlavě na letišti Henčov díky poloze v centru republiky a výbornému zázemí je to již po deváté. Společně s LAA ČR je to již po desáté. Tolik úvodem…

V sobotu 28 srpna se bohužel již týden před termínem počasí přehouplo na podzimní s plískanicemi a trvalým deštěm. Řada ploch nebyla pro vzlet vhodná a nízká proměnlivá oblačnost a nárazový vítr již podruhé za sebou znemožnila řadě pilotů doletět. Nic méně v průběhu dne se alespoň v Jihlavě ukázalo slunko a nebylo až tak špatně. Piloti dorazili ve větší míře auty a tak byl celkový počet přítomných 225 opravdu výborný. I přibližně 52 letadel a strojů byl více než potěšitelný údaj. Všem se podle posledních zpráv podařilo v pohodě vrátit zpět na domovská letiště. Někteří odolní jedinci v sobotním večeru úspěšně odolávali chladu a v neděli si našli „okno“ pro bezpečný odlet.

Průběh celého dne byl již tradičně na vysoké úrovni. Stan GLOBAL ASSISTANCE byl od ranního příjezdu organizátorů obou společností otevřený a plný dobrého jídla a pití a vlídné obsluhy. I jim platí poděkování za plynulý průběh akce. Jelikož se řada pilotů již po krátkém zhodnocení činnosti klubu rozhodla odletět byl i oběd a celý catering posunut a tak se stihli všichni občerstvit a podebatovat o životě. Přednášky a ostatní odborné záležitosti opět perfektně zorganizovala LAA ČR a bylo vidět na účasti lidí ve stanu že přednášky byly dobré.

Rozšířený tým organizátorů (bylo nás sedm) z Globalu při registraci už mohl použít obnovenou databázi kontaktů, kde je dnes 950 členů. Po havárii se podařilo téměř vše obnovit. I přes to se řada „nových- starých“ členů musela opět registrovat. To je bohužel daň počítačům. Snad se podaří dovést vše k dokonalosti alespoň napřesrok. Rozdali jsme všechny připravené dárky jako ocenění roční činnosti pilotů, kterou prezident Klubu Petr Bold zhodnotil v krátké retrospektivní prezentaci.

Celkově je možno konstatovat, že i přes opětovnou nepřízeň počasí se celá akce více než jsme očekávali VYDAŘILA. Snad budeme jednat o změně termínu akce, vnímáme připomínky jednotlivců, ale snažíme se udělat pro akci co nejvíce a místo a prostor vyhrazený pro slet zůstane stejný. I to je jistota, která je dnes ojedinělá, ale z naší strany potěšující a podle ohlasů rovněž pro všechny z vás je to akce hodná návštěvy…