First Aid 2019 první pomoc / první dvě školení

First Aid 2019 první pomoc /první dvě školení

Tak jsme se po roce potkali s aktivními sportovními piloty, členy Klubu nebeských andělů na prvních dvou školeních první pomoci druhého ročníku projektu First Aid 2019.
V Nymburce i v Brně bylo shodně 11 účastníků kursu. Dokonce se opět přihlásili i loňští absolventi. Jak sami říkali hlava zapomíná, a tak se rozhodli znovu věnovat víkend pro sebevzdělání v této oblasti. Podle zkušeností z loňského scénáře a průběhu kursu jsme upravili jednotlivé části prezentace včetně novinek ze zdravotnictví . Více jsme se věnovali nácviku a praktickému využití záchranných technik při život ohrožujících situacích.
Máme i první ohlasy kdy se jeden z loni proškolených absolventů nachomýtl dokonce dvakrát ke zraněnému, který upadl do šoku. Společně s ostatními se mu podařilo do příjezdu zdravotnické záchranné služby udržet zraněného pomocí nepřímé masáže srdce (KPR) a tak mu zachránit život. Je výborné, že se k tomuto činu odhodlal a jak sám řekl má z toho výborný pocit.

Po oba březnové termíny jsme dopředu „projednali se sv. Petrem“ počasí a on ho zajistil opravdu na jedničku. Sluníčko po celý den a i když to bylo po ránu ještě na bundu po obědě, kdy jsme prakticky nacvičovali na dvou pracovištích postupy a kroky záchrany, bylo opravdu krásně. Lektoři, profesionální záchranáři, podali po oba termíny vynikající výkon a ani jim nevadilo, že jsme letos přistoupili na nahrávání video záznamu z celého dne. Kameraman měl sice ztížené podmínky, jelikož byli oba lektoři více než akční, ale přes to si myslíme, že se řada pilotů ráda podívá na jednotlivé části přednášky i praktického nácviku. Může to být i pozvánkou na další ročník, pokud se rozhodneme pokračovat v tomto projektu i v roce 2020.

Na závěr byly opět figuranti popsáni zraněním po těle a ostatní měli zajistit zjištění a rozsah zranění, vybrat správný postup a začít se stabilizací „pacienta“ do příjezdu záchranky. Úspěšné absolvování tohoto celodenního kursu bylo zpečetěno předáním certifikátu plastové karty se jménem a logem projektu a k tomu opět vybavenou speciální lékárničku pro první pomoc, kterou jsme nechali sestavit již začátkem roku. V Nymburce i v Brně zajistili místní činovníci výborný oběd a občerstvení po celý den a tak při celé akci nikomu nic nechybělo. V podvečer jsme kurs vyhodnotili a rozjeli se domů. k dnešnímu datu tak máme dalších více než 20 proškolených sportovních pilotů.

GLOBAL ASSISTANCE a.s. společně s LAA ČR, rovněž na výbornou, splnila očekávání a poslání projektu First Aid 2019, kursu první pomoci pro aktivní sportovní piloty i v letošním roce.