II Slet Nebeských Andělů se vydařil..

V sobotu 17. září na letiště Letňany Praha od rána přiletělo přes osmdesát Nebeských andělů. Dohromady s doprovodem a kamarády piloty nás tak bylo více než sto a to je pořádný důkaz dobré myšlenky projektu.

Den začal mírným deštíkem, který spoustu pilotů zažilo ještě ve vzduchu. Ostatní, kteří přiletěli po desáté, už měli modré nebe nad hlavou a teplo po celý den. Po vyřízení náležitostí s parkováním letadel na AFISu a registraci ve stanu Global Assistance každý obdržel účastnický list a samozřejmě tašku s drobnostmi. Letošní thermohrnek většina pochválila a bude se hodit do chladného podzimu.

Zahájení bylo původně odloženo až po slibovaném průletu Grippenů, ale v prvním termínu ještě nevzlétli a tak II Slet pokračoval rovnou podle programu. Úvodní slova P. Bolda a J. Brskovského zhodnotila dosavadní pokračování a úspěchy projektu. Dále tato část pokračovala slovem M. Kováře o projektu „Letky Nebeských Andělů“ a po něm poutavě povídal M. Oros o svém světovém rekordu. Mezitím P. Bold promluvil s redaktory rádií a tisku o projektu a následoval dohodnutý přelet Grippenů nad letištěm ve 12 hodin.

V průběhu prvního bloku byli rovněž vyhodnoceni nejaktivnější Nebeští Andělé a P. Bold těm přítomným předal trička a čepice se zlatou výšivkou NA a voucher na let s Moravou L 200 při monitoringu dopravy. Takto byli oceněni, Petr Bič, Petr Rajtšlégr, Štefan Toltési, Jaroslav Král D.S., Miroslav Oros. Jako nejpilnější žena Eva Vejvodová a podle počtu volání byla na celkovém třetím místě. Před obědem se ještě ve vzduchu ukázala „Letka Nebeských Andělů“ se třemi Moravami L 200. Ve všech předvedených sestavách ukázali krásu těchto letadel, která ani po tolika letech nevymizela, jak se shodli všichni účastníci.

Odpoledne pokračovalo mimo jiné přednáškou Ing. Navrátila, ředitel sekce letové a provozní ÚCL, který představil úskalí tvorby evropské legislativy a jeho dopady do všeobecného letectví. Do pozdního odpoledne pak probíhaly přelety a šou různých letadel a vrtulníků na ploše letiště a samozřejmě povídání a setkání pilotů z celé republiky. Sláva Kovář prolétl se zájemci nad Prahou a bylo to pro všechny poznáním něčeho nového.

Vystoupení pilota z letky „RedBull“ na stroji „Extra 300 SR“ bylo úžasné. Sledovali jsme okamžiky, kdy se snažil ve vzduchu popřít fyzikální zákony, ale samozřejmě bezpečně přistál za potlesku přítomných i těch kolem letiště.

Rozlet začal po 16 hodině, kdy ti z nejvzdálenějšího Frýdlantu odlétli a postupně se do večera vzdálili všichni přítomní Nebeští Andělé s přáním dobrého přistání.

Hlavním mottem celého dne bylo naše poděkování za účast v projektu a zároveň prosba všem při hledání způsobu zapojení nových členů NA ze všech koutů republiky...