Piloti hlásí požáry / 2023

Piloti hlásí požáry / 2023 Společný projekt LAA ČR a Klubu nebeských andělů

Při ohlédnutí za loňským červencovým požárem u Pravčické brány na Hřensku a skutečnosti, že se na nás opět chystají největší teplotní rekordy, si uvědomujeme, jak je příroda ohrožena a bohužel bez dohledu. Již pár let je zrušena služba Leteckého preventivního hlídkování vybraných rizikových míst ČR, kterou zaštiťovalo Ministerstvo zemědělství.
Tento „staro – nový projekt“ je v roce 2023 pokračováním a rozšířením předchozích méně či více úspěšných plánů Klubu nebeských andělů a LAA ČR. Jedná se o sezonní zvýšení pozornosti a hlášení požárů na centrálu Global Assistance.
Již v roce 2019 jsme ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje (HZS JMK) provedli test předání informací o požáru, krizové situaci z letadla radiostanicí do centrály Globalu a přes hlasitý telefon přímo do operačního oddělení na hasiče.
Další roky byly Covidové. I přes to se hlášení požárů nezastavilo. Naši členové jsou velmi aktivní. Už při ničivých záplavách v roce 2012 brali na palubu odpovědné osoby, aby se z výšky přesvědčily, co všechno a jak je zaplaveno. V roce 2020 se zapojili do projektu „rozvozu roušek“ a drobného zdravotnického vybavení.
Když se podíváme na starší články na webu Klubu nebeských andělů a na webu LAA ČR, je opravdu pestrá, obětavá, a hlavně dobrovolná činnost sportovních pilotů dobře viditelná.

Tato výzva je určena všem, kteří mají chuť, se v rámci svého létání pro radost, zapojit do celospolečensky prospěšného projektu.
Pokud doposud nejste členy Klubu nebeských andělů, nevadí, pomozte nám s rozběhnutím této akce.

Jotron panel

Jotron panel