Požáry očima nebeských Andělů

Právě jsme spustili novou fotogalerii se snímky požárů, které viděli piloti-Nebeští Andělé a u kterých mnohdy osobně asistovali. Tím je myšleno, že zavolali na naši centrálu a my jsme požár nahlásili i s číslem na mobil pilota, který se po té domlouval přímo s osádkou vozu. Naváděl je přímo po stezkách v lese na místo požáru.
Stala se i příhoda, kdy pilot z letadla vyhledal nejbližší vodní zdroj a pomohl tak aktivně hasičům při vlastním hasebním zákroku.

Nyní můžeme přímo popsat příběh z minulého pátku
V PÁTEK 16.8.2013 letěl Nebeský Anděl Sláva Kovář dolů na jih do Strunkovic. Po vzletu ze Kbel zahlédl kouř nad Počernicemi. Otočil Moravu L200 nad hořící lán obilí a viděl traktoristy a kombajnéry na poli jak se snaží se stroji vyjet mimo požár, který rozfoukával silný vítr. Přímo z letadla zavolal 150 na hasičský záchraný sbor a oznámil místo požáru. Operátorka se spojila se zasahujícím vozem přes vysílačku a podle pokynů z letadla navigovala vůz kde má sjet ze silnice na pole se stále se rozšiřujícím požárem. Pomoc se tak daleko dříve dostala po větru přímo na místo a začalo hašení. Pilot stále kroužil nad místem hašení a viděl jak se požár nedaří dostat pod kontrolu. Spojil se přes vysílačku se základnou vrtulníků Policie ČR, kteří jsou vybaveni podvěsnými hasícími vaky zda by nestálo za to požár zkrotit. Bylo rozhodnuto a za malý okamžik byl vrtulník i s vodou nad místem a požár zastavil. Hasiči dohasili zbývající plochy, rozdělené zásahem ze vzduchu a bylo hotovo. Pro všechny piloty asi není přístupné „zvednout“ policejní letku, ale včasné nahlášení požáru a zejména přímá navigace hasičů ze vzduchu je důležitý okamžik, který napomohl rychlému zásahu a snížení škody na lánu zralého suchého obilí. Víme, že není jediný a proto bude dobré, když se se svými příběhy, které zajisté za dobu létání máte, ukážete a pošlete na centrálu GLOBAL ASSISTANCE , kde je na našem webu zveřejníme a ukážeme tak dobré skutky všech sportovních pilotů.

Formulář, který můžete použít pro zaslání vašich názorů, připomínek nebo fotografií

Soubor
Zde můžete zaslat své obrázky
Soubor