Rallye Bohemia 2018 s Klubem nebeských andělů

Dvě rychlostní zkoušky tohoto ročníku Rallye Bohemia se opět po delší době konaly na Sosnové. Tedy přesně na GLOBAL ASSISTANCE Racing Aréně Česká Lípa. V sobotu 30.6.2018 se v odpoledních hodinách ( od 15,00 do 20,30 hodiny) na letišti Aeroklubu Česká Lípa opravdu nenudili. Během prvních dvou hodin přistálo více než patnáct letadel a jeden vrtulník. I když ten přiletěl z Chomutova na poslední chvíli a v době startu historických vozidel. Na místo na tribuně se ale pilot a posádka dostali v pohodě a to díky pořadatelům z autodromu, kteří připravili volný vjezd vozidel pro transfer z letiště.

Pro členy klubu bylo po celou dobu zajištěno občerstvení a přístup na tribunu s výhledem na celý areál. Oproti předchozímu ročníku tak bylo možno sledovat z jednoho místa závodní vozidla téměř po celou dobu jízdy po okruhu. Průjezdy zatáčkami i po šotolině sledovalo více než padesát pilotů a jejich doprovodu. Krásný a mnohdy nostalgický pohled a porovnání mezi historiky a současnými vozidly. Během necelých tří hodin rozdělených do dvou RZ se piloti stihli občerstvit a prodebatovali co je nového od loňska a jaké akce chystají na domovských letištích a kde se příště potkají. Všichni se svorně již těší na JIHLAVU 2018, na tradiční slet LAA ČR a Klubu nebeských andělů.

Po sedmé hodině večer se první posádky z nejvzdálenějšího letiště začaly přesouvat zpět na letiště a odlétali opět za podpory členů aeroklubu. Po celou dobu bylo krásné slunečné počasí, i když přílety byly ve velkém bočním větru a pro mnohé z jihu i protivětru až 35 km/h. V době odletů se vítr uklidnil a tak když jsme zavezli poslední posádku na letiště bylo téměř bezvětří a krásný západ slunce. Věříme že se akce líbila a počítáme s dalším podobnými akcemi i do budoucna.

Níže je několik málo fotek z letiště a pokud někdo má svoje fotografie, prosím zašlete nám je a my je přidáme zde do galerie.