Tradiční slet „Na Bohemku na křídlech 2016“

04. červenec 2016

Tento rok se závod Rally Bohemia konal o týden dopředu, tedy o víkendu 2-3 července. Pro Klub Nebeských Andělů byl v neděli připraven prostor na konci letiště. Výhodné to bylo pro všechny, co dorazili na křídlech. Ale i pro ty, kteří přijeli v autě, se díky provizornímu parkovišti za tribunami, celá akce zjednodušila a nebyly nutné převozy na místo konání.

Letadla nebeských andělů přistávala od rána od osmi hodin a pracovníci letiště na Info službě měli celé dopoledne co dělat. Mimo jiné i proto, že probíhal po celou dobu běžný provoz a Andula s padáčkáři se po ránu několikrát vznesla. Kolem poledne se rovněž několik plachtařů rozhodlo pro let a výcvik nových adeptů na UL doplnil už tak krásný den. Počasí přálo všem aktivitám. Vysoká a krásná oblačnost na modrém nebi a vysoké teploty byly příznivé pro všechny letecké disciplíny. Pouze z Ostravy a okolí se díky nízké oblačnosti podařilo odstartovat až po poledni a na letiště tak dorazili až po ukončení celé akce po 15 hodině. Emailem jsem dostal upozornění na tento bohužel marný let. Na druhou stranu pilot provětral křídla a zcela jistě si mohl dát něco dobrého v kavárně vedle muzea Metoděje Vlacha.

Na zemi po celý den probíhaly jiné disciplíny a díky pořadatelům, kteří pro Klub Nebeských Andělů připravili tribunu se stupni a velkoplošnou obrazovkou viděli všichni nejenom průjezd aut okolo tribun, ale i zatáčky a další část trasy za stromy. Piloti z celé republiky se po roce opět sešli a po celý den probíhali diskuze o tom jak se lítá v té či oné destinaci. Co nového se za poslední dobu stalo a jak si vylepšili letadla, které letiště co udělalo a hlavně kde již platí kmitočtový rozestup po novu tedy 833MHz. Čeká nás to všechny v průběhu těchto dvou let a předpokládám že i kmitočty využívané pro hlášení Nebeských andělů budou na podzim nastaveny na nové frekvence. Budeme určitě informovat.

Občerstvení bylo po celý den přímo za tribunou ve stanu a díky ovoci se nechal i takto teplý den přežít v pohodě a bez újmy. Po 14 hodině se nad Boleslaví ukázaly tmavé mraky a tak se někteří rozhodli pro odlet a počet strojů zaparkovaných na dráze prořídl. Celkem přiletělo 21 letadel a jeden vrtulník. Počet visaček, který jsme dostali od organizátorů soutěže v počtu 50, se do 12 hodin rozdal a tak jsme po poledni neměli označení pro příchozí, ale všechno zázemí bylo k dispozici i bez těchto VIP visaček. Kontrolovala se osobní data každého příchozího, protože se při zasílání dopisů, balíčků a emailů řada vrací jako adresát neznámý. Přihlásili se i další noví piloti a pro ně budeme v dohledné době vyrábět kartičky a pošleme klubové samolepky a trička s čepicí.

Cekově byl slet „Na Bohemku na křídlech 2016“ díky počasí a prostředí úspěšný a všichni přítomní byli rádi že se mohli zúčastnit a poklábosit v příjemném prostředí a mezi svými. Děkujeme všem co se zastavili a počítáme, že příští rok se bude akce opět opakovat…