WEBRIEFING v praxi....

Potřebné vybavení pilota? jedině WEBRIEFING

Pro dnešní běžné létání je dobré mít při sobě samozřejmě mapy a přístroj s GPS pro orientaci. Při prvním sletu Nebeských Andělů v září letošního roku bylo pro všechny přítomné prezentováno i další potřebné vybavení a tím je obsah portálu WEBRIEFING

Zde naleznete přehledovou mapu celé České republiky se všemi letišti a SLZ v podrobných náhledech s popisem a dalšími důležitými údaji, které jsou pravidelně obnovovány. Nechybí ani tak důležité údaje jako počasí, s aktuálními údaji v dané destinaci a samozřejmě i předpovědi a radarové snímky. Před letem na delší vzdálenosti se určitě vyplatí navštívit tento portál a předletovou přípravu udělat právě zde kde naleznete vše potřebné.

To vše je možné spustit samozřejmě i na moderních mobilních telefonech s operačním systémem WINDOWS MOBILE. To je dnes další aktivní pomocník pro piloty. Nejenom mobilní mapy a GPS pro zjištění a plánování trasy autem, ale nyní i pomocník pro navigování a bezpečné pilotování za letu. Není nic snažšího, než se za letu rozhodnout navštívit a přistát kdekoliv v České republice právě díky aplikacím na Webriefingu, které si můžete pomocí mobilního telefonu zjistit online. Pro Všechny Nebeské anděle, je zde nyní i možnost stáhnout si aplikaci, která umožňuje zaznamenat GPS pozici nad dopravním problémem a společně s popisem události, který je předefinovaný, poslat přímo do redakčního systému Infocentra GLOBAL ASSISTANCE. Rovněž je možné vyfotit situaci mobilem z nadhledu a tuto fotografii poslat zároveň se zprávou. Tyto všechny údaje jsou okamžitě po přijetí zpracovány do aktuální zprávy, která je ihned vysílána do médií. Bližší popis celého modulu a instalace níže pod článkem.

Zaznamenané souřadnice, předefinované typy dopravních informací s možností vložit vlastní popis, jsou důležitým prvkem bezpečnosti pro piloty a zároveň slouží rychlosti zpracování aktuální zprávy. Doporučujeme vyzkoušet a otestovat. Na Callcentru GLOBAL ASSISTANCE jsme připraveni tyto zprávy přijímat a zpracovávat.

I v tomto pozdním podzimu je možné při řízení vozidla třeba požádat spolujezdce, aby zprávu v aplikaci vytvořil a poslal. Tak si před příští letovou sezonou uděláte představu co a jak se při zpracování a odeslání zprávy musí udělat a jaký čas potřebujete pro vytvoření dobré a lokalizované zprávy. Pevně věříme, že sezona pro dopravní hlášení od vás Nebeských Andělů nekončí.