XIV. Slet Klubu nebeských andělů byl výjimečný

V sobotu 26. srpna jsme v brzkých ranních hodinách dorazili na zamlženou plochu Letiště Jihlava – Henčov. Předpověď počasí hlásala trochu místního deště napříč celou republikou. I proto jsme neočekávali tolik účastníků co nakonec přiletělo, přijelo.

Po instalaci modrého nafukovacího oblouku GLOBAL ASSISTANCE před vchod stanu jsme ani nestihli posnídat a už se do stanu hrnuli první lidé. V prezenční listině jsme nakonec napočítali přes 380 členů klubu. Spolu s kopiloty to bylo téměř 400 zúčastněných. Počet dosáhl hodnot období před COVIDEM což bylo velkým překvapením.
Rovněž celkový počet letadel v průběhu dne, odhadem 150, byl výborný výkon. Ale rekord 426 nebyl překonán.

Dalším překvapením byl začátek přesně v 10:00 hodin, kdy oba prezidenti Petr Bold a Aleš Trtil a to „přesně na čas“ zahájili XIV Slet a XII LAA Sobě, což se nestalo za poslední tři roky. Bylo to i díky dobrému počasí a velké účasti pilotů již od ranních hodin.

Musím použít výrazy jako, tradiční, opakované, kvalitní, různorodé, zajímavé, poučné, poděkování, hodnocení, radostné a přátelské setkání. To všechno jsou synonyma tohoto sletu. Po celý den bylo mnoho aktivit pro všechny. Možnosti osobního představení technických ale i předpisových novinek. Zakoupení propagačních předmětů a vybavení letadel přímo od výrobců.

Ve stanu GLOBAL ASSISTANCE po úvodu a zahájení bylo krátké zhodnocení činnosti a zejména poděkování pilotům za uplynulé období. Letošní novinka, obnovené „Hlášení požárů“ je doplněna o nepravidelný letecký monitorig požárem ohroženého území za použití trasovacích údajů. Tento projekt „ZVEDNEME FLORIÁNA NAD ZEM“ je již teď pod záštitou Generálního ředitelství hasičského záchranného sboru. Počítáme, že od jara příštího roku 2024 se „do toho vloží“ velká většina vás, pilotů a budeme moci médiím opět sdělit, že piloti jenom nepadají, ale dělají něco pro všechny po celé republice. Podrobnosti můžete sledovat zde na webu NA1220.CZ a v časopisu PILOT.

Po ocenění nejpilnějších členů Klubu nebeských andělů následovaly odborné přednášky nejenom u nás ve stanu. Ten po celý den sloužil pro klidné rozhovory a setkání, s bohatým občerstvením. Na večerní akci v hangáru Aeroklubu Henčov zůstali, jako každým rokem, skalní piloti a ti kteří přijeli auty. Ostatní se během odpoledne rozlétali zpět na domovské letiště.

Věříme, že se tato povedená akce opět roznesla do každého koutu a na letiště. Počítáme s tím, že nás bude následovat řada dalších nových pilotů a přihlášek do klubu. A zejména že, jarní spuštění projektu „ZVEDNEME FLORIÁNA NAD ZEM“ proběhne ve velkém..