1. Slet Nebeských andělů se vydařil

V krátkém popisu bychom rádi informovali všechny členy klubu a příznivce sportovního létání o právě skončeném prvním sletu. Nikdo z realizačního týmu nečekal tak velkou účast, když svou účast předem potvrdilo pouze 17 členů a u ostatních, kteří reagovali na ohlášení v emailu, bylo vše závislé na počasí. Na konec se i podle návštěv portálu letiště podívala řada z vás ráno na webkameru na letišti a přiletěli nebo přijeli. Celkem jsme napočítali, že se vás tento den sešlo více než 60. A to nepočítám doprovody a členy rodiny, kdy se nechá mluvit o více než 80 přítomných. Jsme rádi, že se během celého dopoledne přihlásilo do klubu téměř 40 nových členů. K dnešnímu dni je tedy v Klubu Nebeských Andělů více než 300 členů.

Program, který byl určen pro všechny zúčastněné, nabízel mnoho zajímavých aktivit a třeba na představení nového produktu Webriefing Mobile byl stan úplně plný, i když bylo již po obědě. Řada přítomných se navzájem znala a setkání využili k povídání o létání a životě.

Po úvodním zahajovacím slovu pana Petra Bolda, generálního ředitele GLOBAL ASSISTANCE a.s. a pana Jana Brskovského, prezidenta Letecké Amatérské Asociace ČR, pokračoval den prohlídkou přistavených bitevníků MIG, krátce před polednem byla vidět ve vzduchu AVIA BH-5 s pilotem panem Mikuleckým. Při mnoha přeletech před diváky v prostorách letiště to byla skutečně krásná připomínka historie českého letectví. Sláva Kovář díky pochopení organizátorů provedl pět výletů Moravou L-200 nad Prahou s návštěvníky, kde ukazoval krásy Prahy z malé výšky. Díky tomu, že pro GLOBAL ASSISTANCE a.s. provádí pravidelné letecké monitorování dopravy, má tedy největší zkušenosti s leteckým provozem nad Prahou.

Po celou dobu bylo ve vytápěném stanu občerstvení, nápoje a výborný oběd díky cateringu pana Zdeňka Lindra. Na obrazovce televize se po celý den promítaly ukázky z leteckých pořadů z produkce společnosti CUMULUS jednoho z Nebeských Andělů pana Miroslava Orose a také DVD Expedice North Pole 2008 o letu pánů Bolda a Santuse letounem L-200 Morava na Severní pól. Počasí bylo po celý den slunečné, a tak když se odpoledne začali piloti z větší dálky vracet z města nebo návštěvy dalších nabízených atrakcí, ani se jim nechtělo odlétat. Z největší dálky, jak jsme zjistili, přiletěli andělé z Frýdku-Místku, ale ani ostatní nebyli jen ze středních Čech.

Ještě několik slov o nové službě platné pro aktivní členy Klubu Nebeských Andělů. Pan Bold ohlásil při úvodním slovu spuštění mimořádných asistenčních služeb GLOBAL ASSISTANCE pro držitele klubových karet tedy piloty a jejich letadla a auta.

  1. Pro mimořádné drobné opravy letadel mimo domovské letiště dovezeme a zapůjčíme po dobu jedné hodiny nářadí na zprovoznění případné poruchy vašeho letadla
  2. Rovněž mimo domovské letiště zajistíme dovoz paliva, PHM platí pilot.
  3. Pro mimořádné opravy pneumatiky vašeho letadla zajistíme odvoz a dovoz poškozené pneumatiky, opravu hradí pilot.
  4. Pro vaše auto zajistíme odtah na území ČR naší partnerskou asistenční sítí se slevou 500 Kč.
  5. Rovněž pro vaše auto zajistíme dovoz paliva, PHM platí řidič auta.

Pro čerpání těchto speciálních a zcela mimořádných asistenčních služeb jsou platné všeobecné podmínky a pokyny pro členy Klubu nebeských Andělů. Jsou uvedeny zde na webu v úplném znění. Pro čerpání těchto služeb platí obecné pravidlo, že je člen Klubu Nebeských Andělů v minulém měsíci aktivní a minimálně jednou zavolal dopravní informaci do Callcentra GA na telefon 800 1220 12 a to buď z letadla nebo auta.

Přítomní novináři z Českého rozhlasu, IMPULSU a REGINY tak mohli zažít příjemný den mezi piloty amatéry a doufáme, že si ve svých názorech poupraví stanovisko k této skupině lidí a budou se věnovat i dalšímu šíření myšlenky celého projektu. Všichni novináři z leteckých časopisů a webů už delší dobu o aktivitách Klubu nebeských Andělů vědí a fandí celému projektu.

Stručně to byl zcela určitě příjemně strávený den.