5. výroční slet Klubu Nebeských Andělů byl vyjímečný

V sobotu 23. srpna 2014 se konal již pátý slet Klubu Nebeských Andělů. Po druhé se konal na letišti v Jihlavě. Umístěním v centru republiky je Jihlava příhodné místo, kam dorazilo více než 430 pilotů a kamarádů létání. Počasí se vydařilo a bylo do odpoledních hodin mimořádné jako celý slet, i když podle předpovědi řada pilotů přijela raději auty. Parkoviště před areálem, ale i na vyhrazené ploše přímo na letišti byla plná.

Počet letadel na jednom místě přesáhl starý rekord platný na území ČR. Celkem 210 všech typů SLZ od vícemotorových letadel přes ultralighty, motorová rogala, kluzáky a motorové padáky. I vírníky byly zastoupeny stejně jako repliky historických typů. Ale to je spíše na detailní popis, který jistě vytvoří pro časopis PILOT redaktoři LAA ČR.

Letecká Amatérská Asociace právě na Jihlavském letišti pořádala již třetí slet LAA SOBĚ. A tak se dvě ze tří zakládajících organizací Klubu Nebeských Andělů společně postarali o příjemný víkend pro všechny sportovní piloty. Přednášky a odborné prezentace probíhali od slavnostního zahájení až do odpoledne. V průběhu celého dne, ale i večer na posezení v klidu, se mohli piloti a pobavit o sportovním létání a životě sportovních pilotů z celého území ČR.

Na prezentaci Klubu Nebeských Andělů pan Bold uvedl a ocenil pětileté snažení pilotů o účinnou spolupráci všech Nebeských Andělů, byli oceněni ti nejaktivnější. Dostali opět trička se zlatým emblémem klubu, drobné předměty a klubové nálepky na jejich letadla stejně jako všichni příchozí členové klubu. Těch dorazilo na Jihlavské letiště 189. Což opět potvrdilo výjimečný den. V další, krátké prezentaci, pak byly představeny téměř roční testovací výsledky radiokomunikační sítě Nebeských Andělů. Ty zatím dokazují, že původní teoretické dosahy vysílačů jsou reálné. Je potřeba při navázání komunikace předat místo a zejména výšku letu. Podle těchto údajů pak mohou být přenastaveny antény. Chybí nám testy z Pardubického a Hradeckého kraje a rovněž Jižní Čechy nejsou zatím zmapovány. Prezentaci je možno stáhnout, prohlédnout, níže pod tímto článkem.

Celkově jsme spolu s pořadateli z LAA ČR a se všemi přítomnými zažili příjemný a vydařený den plný nových setkání a zážitků. Přejme si aby se ten další opět vydařil