Nové podrobnosti projektu First Aid pro členy Klubu nebeských andělů

Nové podrobnosti projektu First Aid pro členy Klubu nebeských andělů

Krátká zimní přestávka v létání již pomalu končí a než začne být na letištích přeplněno rádi bychom uskutečnili první letošní školení projektu First Aid pro členy Klubu nebeských andělů. Organizační výbor při projednávání vhodných termínů zjistil, že i v plánovaném období je na letištích a pro piloty řada školení a nutných prací kolem hangárů. Museli jsme se rovněž vyhnout termínu pořádání AERO Friedrichshafen 2018, který letos končí v sobotu 21dubna. I proto jsme s konečnou platností zvolili níže uvedené termíny.

  1. Nymburk letiště 24.3
  2. Praha Global Assistance 7.4
  3. Brno, Slatina Tuřany 14.4
  4. Nymburk letiště 28.4

Po zpracování přihlášek se ukázalo, že většina zájemců, pilotů je dislokována spíše v centrální a západní části republiky. Vynikající domluva byla již v průběhu zimní přípravy s AK Nymburk, kde jsme se domluvili na dvou termínech. Rovněž perfektní komunikace byla s AK Brno Slatiňany kde máme potvrzené zázemí v polovině dubna. Prostor na Global Assistance byl ve hře od první chvíle díky podpoře vedení společnosti.
Počty účastníků byly podle zkušeností školitelů stanoveny na 12-15 lidí na jeden termín. Jeto mimo jiné i z důvodu praktických nácviků kde by se nestihlo v dané době procvičit všechno a všemi. V současné době probíhá obvolávání přihlášených a sumarizace na jednotlivé termíny a místa kursů. Do pátku 9.3.2018 tak budou všichni přihlášení vědět kdy a kde je kurs First Aid připraven právě pro ně.
Další podrobnosti ZDE v následujícím článku.