Novinky, aktuality

Aktuální informace z dění a činnosti klubu. Najdete zde starší zápisky z akcí a probíhající benefity pro členy klubu, technické podrobnosti a návody jak hlásit události ze vzduchu a řadu dalších zajímavostí. Stojí to za to přečíst si a projít články, budete tak v obraze......

Duben měsíc změn...

Od ledna jsme zaslali dalším téměř padesáti novým členům klubové karty, trička a čepice. Spolu s tím jsme rozeslali poukazy, aktivační vouchery na elektronickou „Databázi letišť“ pro Apple zařízení, tablety a telefony..

Jsme na příjmu a co vy?

Již při loňském představení radiotelefonické sítě Klubu Nebeských Andělů na IV. Sletu v Jihlavě jsme žádali všechny přítomné o zkoušku spojení. Díky dobrému počasí po celou zimu jsme mohli provést desítky testů spojení s aktivními piloty. Máme tak první zkušenosti s dosahem a stále doplňujeme mapku pokrytí. Testy probíhaly převážně na Pražské frekvenci 131,400. I proto, že tento vysílač pokrývá podle papírových předpokladů více než třetinu území. Pro připomenutí a ULOŽENÍ frekvencí do předvoleb: DOPRAVA PRAHA 131,400 DOPRAVA BRNO 131,975 DOPRAVA OSTRAVA 131,900

Cestování s Moravou L200

V červnu a v červenci navštívil pan Bold s legendární Moravou L200 několik letišť po celém území republiky. Důvodem nebylo jenom "provětrání křídel" ale zejména předávání myšlenky Klubu nebeských andělů na další letiště. Ne všude o projektu věděli a tak se řada dalších pilotů dozvěděla o založení a činnosti klubu přímo na místě. I když jsme rozeslali na všechna letiště dopisy a letáky o klubu, ne všude se piloti sejdou více než jednou do roka. A tak se při přeletech Petr Bold domlouval přímo s piloty.

IV Slet Nebeských Andělů / LAA ČR SOBĚ se povedl

V sobotu 21. září se nad Jihlavským letištěm nebe zavřelo. Přes to se z celé republiky slétlo a přijelo mnoho sportovních pilotů a přátel létání. Po deváté hodině přiletělo první letadlo Morava L200 s P. Boldem a T. Mejstříkem. Toto letadlo bylo v roce 2008 na Severním pólu a tak nízká oblačnost na cestě z Prahy nebyla problémem a na mokré trávě v poklidu přistáli.

IV Slet nebeských Andělů

Čtvrtý ročník sletu Klubu Nebeských andělů se uskuteční 21. září 2013 na letišti v Jihlavě, tentokrát poprvé společně i s druhým sletem členů Letecké amatérské asociace ČR pod názvem „LAA ČR SOBĚ“.

Požáry očima nebeských Andělů

...požár nahlásili i s číslem na mobil pilota, který se po té domlouval přímo s osádkou vozu. Naváděl je přímo po stezkách v lese na místo požáru. Stala se i příhoda, kdy pilot z letadla vyhledal nejbližší vodní zdroj a pomohl tak aktivně hasičům při vlastním hasebním zákroku...

Akce Na Bohemku na křídlech 2013 se vydařila

V sobotu 13. července 2013 se na GLOBAL ASSISTANCE RACING ARÉNĚ SOSNOVÁ u České Lípy konal plánovaný slet Nebeských Andělů. Všichni se této akci mohli dozvědět z emailů a článků v PILOTOVI a samozřejmě u nás na webu Klubu Nebeských Andělů. Pro úplnost jsem stačil přehodit datum z června na červenec. Čas příletů byl nastaven na odpolední 15,30 hodiny, přes to se stalo že přiletěl anděl již po 10,00 hodině a když zjistil že akce opravdu začíná až podvečer přeletěl a vrátil se odpoledne.

Vyhlášení Fotosoutěže „Záplavy 2013“ očima Klubu NA

Nebudeme zvýrazňovat, které fotografie nás zaujaly a který pilot nejlépe postihl zobrazení velké vody z kabiny letadla. Vyhodnoceni jsou všichni, co se zapojili do této řekněme práce navíc.. Jejich fotografie zůstávají připomínkou na záplavy 2013. Všem třem Výhercům blahopřejeme a v sobotu na Sosnové budou předány všechny tři navigace.

Předání navigací výhercům Fotosoutěže / Sosnová

Nevíme, zda jste již nachystali kamarády, rodinu na připravovaný slet Andělů „na Bohemku na Křídlech 2013“ dne 13.července 2013 v odpoledních hodinách. Každopádně právě na této akci budou všem třem výhercům předány kompletní navigace Garmin Nuvi 2455 Europe Lifetime, spolu s kódy na registraci doživotního stahování a aktualizace map a kódem pro stažení a doplnění map podle výběru včetně TOPO CZECH 50.

Záplavy 2013

V tuto dobu, kdy všichni obyvatelé České Republiky mají nepříjemné zkušenosti se záplavami a povodněmi , se na Vás obracíme s prosbou o dokumentaci zaplavených území. Pokud to umožňují technické podmínky Vašich domovských letišť a máte možnost vzlétnout, žádáme Vás o fotodokumentaci zaplavených území.